Megállapíthatjuk tehát, hogy egy szocialista településen élő ember háromszor, míg egy szabaddemokrata településen élő kétszer ér többet, mint bármelyikünk.
Lehet, hogy nem ezen múlott a dolog, hanem úgy adta a sors, hogy pont a kormánypárti vezetésű települések szorulnak rá jobban a segítségre, és ha más lenne a polgármester akkor is kaptak volna? Szerencsétlen véletlen az egész?
Kiválogattam azokat a településeket, ahol a vizsgált két ciklus között az egyikben szocialista, a másikban nem szocialista volt a polgármester. Vajon hogy alakultak ezen favak, városok sorsai?
Mivel jó párat találtam, ezért tízesével rendezgettem őket, mégpedig úgy, hogy az elsők között azok vannak akik a legkevesebbet kapták.
Első pillanatra még érdekesnek is tűnhetnek az első grafikon adatai, hiszen vannak akik sokkal többet kaptak amikor nem szocialista volt a vezetőjük, de ne felejtsük el, hogy itt még a támogatási összegek is 4 millió forint körül mozognak, ami megfelel az országos átlagnak. Inkább azt mondanám, hogy vannak olyan szocialista települések, akik nem tudtak, vagy a polgármester nem akart igazságtalan előnyökért lobbizni, így kaptak pusztán annyit, amennyit mások is. Ha bővebb helyismerettel rendelkezhetnénk, akkor talán az is kiderülhetne, hogy egy-egy szocialista polgármester nem örvend akkor népszerűségnek a párton belül, mint mások, de ez puszta konspiráció és elnézést is kérek érte.
Utolsó kommentek